کد خبر : 92973 تاریخ : ۱۳۹۷ پنج شنبه ۲ اسفند - 12:30
آیناز کودک ربوده شده یا گم شده؟ طی دو سال اخیر شدت کودک آزاری و کودک ربایی رشد فزاینده ای در کشور داشته و دستگیری, اعدام, اجرای حکم گویا کوچکترین تاثیری بر روان این بیماران کودک ربا و یا پدوفیلی نداشته است. این بار نوبت به کودک مظلوم همدانی آیناز رسیده است

قانون- مرجان قربانی فر
طی دو سال اخیر شدت کودک آزاری و کودک ربایی رشد فزاینده ای در کشور داشته و دستگیری, اعدام, اجرای حکم گویا کوچکترین تاثیری بر روان این بیماران کودک ربا و یا پدوفیلی نداشته است. این بار نوبت به کودک مظلوم همدانی آیناز رسیده است. آینازی که از زمان گم شدن یا ربوده شدنش بیشتر از 120روز می گذرد. آیناز با پدر و نامادری و فرزند نامادری زندگی می کرد. مادرش چند سال پیش بعد از طلاق رفته و هرگز آیناز را ندیده است. در دو سالگی به علت سانحه پرت شدن از پله ها دچار ضربه مغزی شده  بود و یک چشم خود را از دست داده است. طبق گزارش های همسایه ها همیشه از رفتار بد نامادری با آیناز گله مند بودند و صدای اذیت های این کودک را می شنیدند. این اظهارات به تایید پدر آیناز رسیده و حتی ایشان هم ناراحت بودند. غروب روز گم شدن آیناز با ادعای نامادری دو کودک را به بیرون برای بازی برده است. بعد از چند دقیقه مادر و فرزندش برای استفاده از سرویس بهداشتی به منزل برمی گردند و آیناز تنها درب منزل می ماند. نکته اما اینجاست که طبق اظهارات پدرش آیناز کودک ترسویی بود که احتمال تنها ماندنش آن هم در کوچه تقریبا صفر بوده است. نکته بعدی در مورد ساعت و تاریک بودن هوا است. آیا اصلا لازم بود کودکی کم توان در تاریکی تنها در کوچه بماند؟ رفتار نامادری تا حدی بد بوده که پدر و همسایگان اولین ذهنیت ایجاد شده برایشان این است که حتما بخاطر کودکان خودش آیناز را جایی سر به نیست کرده!
ابهامات و شک و شبه ها در مورد این پرونده به حدی بالا است که هیچ کسي توان تجزیه و تحلیل جزییات آن را ندارد.
پدر آیناز هم در میان این شک و شبه ها با کمک مراجع قضایی بالاخره تصمیم به شکایت از نامادری می گیرد. اما نامادری نه مصاحبه می کند و نه روند این پرونده به علت بارداری ایشان درست طی می شود. درطول سال و درطول ماه و حتی در روز هزاران پرونده در ایران وجود دارد که متهم یا فراخوانده برای بازجویی باردار هستند. آیا واقعا این دلیل موجهی برای نگه داشتن یک پرونده ی کودک گشمده است؟ در مصاحبه ای که چندي پيش رییس پلیس همدان با خبرنگاران داشت، گفته شده آیناز گم نشده است. شواهدی هست که آیناز گم نشده و به موقع اطلاع رسانی می شود. از این مصاحبه دو ماه گذشته. نه آینازی پیدا شده و نه خبری اطلاع داده شده است. چندین ماه گذشته و کودکی غیب شده است. هر روز که می گذرد شاید برای آیناز خطرناک تر از قبل باشد.در تمام این مدت نیروی انتظامی و مراجع قضایی بیشترین تلاش خود را در هر چه سریع تر حل کردن مشکلات کودک ربایی به کار گرفته اند. اینبار شاید از طرف تمام مردم ایران از نیروی انتظامی همدان خواستار حل کردن پرونده ی آیناز مانند سایر کودکان هستیم. یک کودک با جسمی معلول در وضعیتی نامعلوم. و ای کاش که رییس پلیس محترم همدان خبر خوبی بدهند.