کد خبر : 9439 تاریخ : ۱۳۹۵ شنبه ۳ مهر - 13:51
نواخته شدن زنگ «دانش آموز شهید» در تهران همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید، صبح امروز زنگ دانش آموز شهید در مجموعه بهشت زهرا(س) با شعار «دانش آموزان دیروز معلمان امروز» نواخته شد.

قانون-اکبر توکلی در مراسم "زنگ دانش آموز شهید" با اشاره به شروع سال تحصیلی که همزمان با دفاع مقدس آغاز شده است، گفت: در سایر استان ها نیز به صورت یکپارچه زنگ دانش آموز شهید نواخته می شود.

به گزارش قانون،مدیرعامل سازمان بهشت زهرا(س) با اشاره به اینکه امسال نیز برای ششمین سال توالی زنگ دانش آموز شهید در مجموعه بهشت زهرا(س) نواخته شد، ادامه داد: 650 دانش آموز شهید در 8 سال دفاع مقدس جان خود را برای میهن عزیزشان فدا کردند .

وی با اشاره به اینکه امسال  شعار "دانش آموزان دیروز معلمان امروز "در نظر گرفته شد ، خاطرنشان کرد : یاد و خاطره تمامی دانش آموزان وپیروز مردان دوران جنگ را گرامی می داریم .


 قائم مقام معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران نیز با بیان اینکه امسال کار بسیار زیبا و جالبی را درمجموعه بهشت زهرا(س) شاهد بودیم، خاطرنشان کرد: حضور دانش آموزان که یاد و خاطره دوران دفاع  مقدس را تجدید می کردند را امروز به وضوح دیدیم.

وی با بیان اینکه تمامی اقشار جامعه در هشت سال جنگ تحمیلی تلاش بی شائبه ای را داشتند، ادامه داد: زمانی که مردم در صحنه ها حضور داشتند باعث تحول شگرفی در دوران جنگ تحمیلی شد.

نائینی با بیان اینکه در مدیریت جنگ زمانی تحول ایجاد شد که مدیریت انقلابی و مردمی در دستور کار قرار گرفت، گفت: بعداز این زمان شاهد پیروزی های پیوسته و چشمگیری بودیم. بیشترین نقش را دانش آموزان در صحنه جنگ تحمیلی داشتند چرا که بیش از 30 درصد جمعیت کشور را در آن زمان دانش آموزان تشکیل می دادند .

قائم مقام معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران با بیان اینکه بیش از نیم میلیون دانش آموزان در تاکتیکی ترین عرصه های جنگ حضورداشتند، اضافه کرد : دانش آموزان رزمی ترین نیروهای جنگ بودند  که در  اوج عشق و ایمان و بیقرار و مملو از فداکاری به برکت روحی که در درون آنها توسط امام راحل (ره) دمیده شده بود، پا به پای بزرگسالان جنگیدند.

وی با بیان اینکه در ابتدایی ترین سالهای انقلاب اسلامی شاهد جنگ تحمیلی بودیم، افزود: درآن زمان به فرمان امام راحل (ره) دانش آموزان به صحنه آمدند.

نائینی با بیان اینکه این هنر دین ، انقلاب و ولایت فقیه در زمان جنگ بود،  ادامه داد: آن چیزی که قدرت جدیدی را در عرصه دفاع مقدس رقم زد، قدرت دانش آموزان و جوانان بود که پیروزی های پی درپی را به وجود آورد .

وی درپایان با بیان اینکه امروز هم همان صحنه جهاد و مقاومت وجود دارد، اظهارکرد: درس خواندن و تحصیلات دانش آموزان امروز جهاد است. چرا که جهاد با دشمن پایان ندارد. این درحالی است که ابزارهای دشمن در سالهای اخیر بسیار تغییر پیدا کرده است .